x

Laktační poradna

“Až budete na to všechno, co se vám teď zdá nesmírně těžké, bolestivé a únavné jednoho dne vzpomínat, budou to nakonec ty nejkrásnější vzpomínky vašeho života...

Nabízíme pomoc a psychickou podporu maminkám, které své děťátko chtějí kojit.

Mateřské mléko je pro děti tou nejlepší a nejpřirozenější výživou. Chrání děťátko před celou řadou infekčních i neinfekčních onemocnění, je významné pro duševní i tělesné zdraví maminky i dítěte. V souladu se Světovou zdravotnickou organizací a Českou pediatrickou společností doporučujeme u zdravých, prospívajících dětí výlučné kojení do ukončeného 6. měsíce věku, poté je vhodné pokračovat v kojení s příkrmy do dvou let dítěte a déle dle chuti a potřeb dítěte, nejlépe do samoodstavu.

S čím vám jsme schopni pomoci?

  • máte-li jakýkoli problém, který vznikl v souvislosti s kojením
  • pokud Vás trápí bolavé bradavky
  • když potřebujete zvýšit tvorbu mléka
  • můžeme také zkontrolovat techniku kojení
  • nebo když se jen potřebujete ujistit že to, co právě prožíváte, je v pořádku
  • jste-li těhotná a existuje předpoklad, že budete mít potíže s kojením (ploché, vpáčené bradavky)

Jak to probíhá?

V úvodním rozhovoru zjistíme, co se děje, dostanete první rady a podporu a pokud bude třeba, domluvíme si osobní schůzku.

K dispozici máme širokou paletu pomůcek pro kojící maminky, půjčujeme elektrické odsávačky mateřského mléka i kojenecké váhy.

Kontakt

Na spolupráci s Vámi se těší certifikovaná laktační poradkyně Monika Vondrová.

Laktační poradkyně Krnov - Monika Vondrová Laktační poradkyně Krnov - Monika Vondrová

Monika se problematice kojení věnuje dlouhodobě, četné zkušenosti získala během svého působení na novorozeneckém oddělení, každoročně se účastní vzdělávacích akcí o kojení, pořádá přednášky o kojení pro budoucí maminky. V roce 2018 byla oceněna Certifikátem Laktační ligy za dlouhodobou podporu kojení.

Objednejte se na PCR test
Nahoru